مرکز تیونینگ خودرو رپنیک تنها نماینده رسمی محصولات اوراکال – kpmf در ایران

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وبلاگ

مزایا و معایب استفاده ازpdr

مزایا و معایب استفاده ازpdr

فهرست مطالب

برای تماس سریع کارشناسان ما و مشاوره 100% رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

صافکاری pdr امروزه یکی از سریع‌ ترین و به صرفه ‌ترین روش های صافکاری خودرو به شمار می آید. این روش از سازگاری بسیار بالایی با محیط زیست برخوردار است. به نوعی می توان گفت این فرآیند تحولی نو در فرآیند ترمیم بدنه خودرو می باشد. و در این مقاله میخواهیم به مزایا و معایب استفاده ازpdr بپردازیم.

در هنگام رانندگی یا حتی پارک ماشین در جای نا مناسب برخورد تگرگ یا باران سخت یا تصادف را را تجربه کرده اید، تگرگ یا باران یا تصادف می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و اغلب اجتناب از آن دشوار است بهترین روش ترمیم برای خودرو آسیب دیده تان روش صافکاری با میله pdr هست که بهتر است مزایا و معایب استفاده ازpdr را بدانید.

صافکاری pdr یا همان صافکاری بدون رنگ امروزه به عملی تبدیل شده است که بسیار کاربرد دارد و شما می توانید با استفاده از مزایای صافکاری pdr اتومبیل خود را تعمیر کنید که این روش صافکاری، از جمله روش های صافکاری می باشد، که کار بسیار تخصصی و نیازمند به مهارت هست و کار هر کسی نیست. پس برای ترمیم ماشین خود به این روش بسیار در انتخاب صافکار دقت کنید.

استفاده از صافکاری پی دی آر از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است. وجود این مزایا و قابلیت ها به نوعی باعث شده تا امروزه صافکاران از روش pdr به طور گسترده ای جهت ترمیم و رفع فرورفتگی های بدنه خودرو استفاده کنند.

در این مقاله می خواهیم مزایا و معایب استفاده ازpdr را به شما توضیح دهیم پس با رپنیک بمانید:

مزایا استفاده ازpdr

مزایا استفاده ازpdr

از مزایای صافکاری pdr (صافکاری بدون رنگ) میتوان اشاره کرد:

صرفه جویی در زمان:

اولین مزیتی که نام برده می شود در این نوع روش صافکاری صرفه جویی در زمان است. در واقع صافکاری پی دی آر یا همان صافکاری بدون رنگ جهت ترمیم خودرو آسیب دیده به زمان کمی نیاز دارد، از اینرو در کمترین زمان ممکن می توان خودروی آسیب دیده خود را ترمیم کرد. این روش نسبت به روش های دیگر با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود. با انتخاب این روش می توان در زمان و انرژی صرفه جویی کرد. بکار بردن روش های سنتی و صافکاری با رنگ ممکن است تا چندین روز وقت شما را بگیرند.

جلوگیری از کاهش قیمت خودرو:

یکی دیگر از مزیت های مهم استفاده از روش صافکاری pdr جلوگیری از کاهش قیمت خودرو شما است. هرگونه خسارت یا آسیب به خودرو شما به نوعی کاهش قیمت و ارزش خودرو را به دنبال دارد. اگر ماشین دچار آسیب یا فرو رفتگی شود با استفاده از صافکاری پی دی آر به سادگی می توان خودرو خود را تعمیر کرد. در واقع شما با استفاده از این نوع روش صافکاری می توانید فرو رفتگی های ایجاد شده را بدون آسیب به رنگ خودرو و بدو آنکه مشخص باشند ترمیم نمایید. عوض کردن قطعه فابریک به نوعی موجب افت قیمت ماشین می شود. در روش pdr قطعات آسیب دیده خودرو بدون رنگ تعمیر و ترمیم می شوند که این کار باعث عدم تعویض آن ها می شود، از اینرو ترمیم آسیب های ماشین و عدم تعویض قطعات نقش به سزایی در قیمت خودرو دارد. همچنین صافکاری بدون رنگ می تواند بین ۸۰ تا ۹۰ درصد آسیب های فرو رفتگی های ماشین را از بین ببرد، از اینرو باعث کاهش قیمت خودرو نمی شود.

هزینه بسیار مناسب و به صرفه:

از دیگر مزایای مهم و قابل توجه روش پی دی آر هزینه مناسب و مقرون به صرفه است. در واقع با انتخاب روش صافکاری pdr بدون نیاز به رنگ و به راحتی با کمترین هزینه می توانید خودروی خود را تعمیر و ترمیم نمایید. حداقل با کاهش ۶۰ درصد در هزینه‌ ها می توان بدنه خودرو را به شکل اولیه درآورد. هزینه این روش صافکاری بدون رنگ نسبت به تعمیرات و رنگ آمیزی سنتی بسیار کمتر است. به نوعی می توان گفت استفاده از این روش از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

عدم نگرانی از تطبیق رنگ بدنه خودرو:

یکی دیگر از مزایای صافکاری pdr نداشتن نگرانی از تطبیق رنگ در هنگام صافکاری است. در واقع در این روش بر عکس روش های قدیمی نگرانی در زمینه عدم تطبیق رنگ وجود نخواهد داشت، زیرا در این روش نیازی به استفاده از رنگ نیست.

با باز نکردن قطعات بدنه خودرو در بیشتر مواقع، جلوگیری از برش قطعات دوبل خودرو، عدم آسیب به رنگ ماشین و باقی نماندن هیچ گونه اثر آسیب دیدگی و خوردگی از دیگر مزیت های استفاده از این روش به شمار می آیند. در حالت کلی با انتخاب این فرآیند علاوه بر اینکه می توان فرو رفتگی های موجود در خودرو را بر طرف ساخت می توان از مزایای ذکر شده نیز بهره مند شد.

معایب استفاده ازpdr

معایب استفاده ازpdr

با یکسری از مزایا و معایب استفاده ازpdr آشنا شدیم و گفتیم که تعداد آن ها بیشتر از معایب است. اما این بدان معنا نیست که صافکاری بدون رنگ روشی بی نقص است و هیچ گونه عیب و ایرادی ندارد. صافکاری بدون رنگ نیز مانند تمامی چیز های موجود در این جهان در کنار مزایا، معایبی نیز دارد و نوبتی هم که باشد، نوبت بیان معایب از فیلد مزایا و معایب صافکاری بدون رنگ می باشد، که در بخش پایینی به برخی از آن ها اشاره کرده ایم.

احتمال شدید تر شدن آسیب به جای ترمیم آن؛ در صورتی که برای ترمیم بدنه خودروتان به مرکز صافکاری ای مراجعه کنید که افراد متخصص یا صافکار های آنجا تسلط و مهارت کافی برای انجام پی دی آر را نداشته باشند، ممکن است به جای این که آسیب بدنه خودروتان را رفع کنند، سهوا و از سر ناشی بودن آن را گسترش دهند و آسیب را بزرگ تر کنند.

  1. زمان بر و وقت گیر بودن صافکاری بدون رنگ.
  2. عدم امکان انجام پی دی آر بر روی قسمت هایی که از پیش رنگ شده اند.
  3. عدم امکان استفاده از ابزار پی دی آر در برخی از ناحیه های خودرو.

و… .

نتیجه صحبت ها

به طور کلی کمی به صافکاری بدون رنگ پرداختیم تا شما را بیشتر با آن و با مزایا و معایب صافکاری بدون رنگ، آشنا کنیم. همانطور که در طول بحث هم گفتیم درباره صافکاری بدون رنگ با توجه به آن که مزایا و معایب استفاده ازpdr را هم دارد، می توان این نتیجه را گرفت که به طور کلی بسیار پیشنهاد می شود. زیرا همانطور که با هم دیدیم که کفه ترازو به سمت مزایا سنگینی می کند همچنین می توانید از خدمات رپنیک استفاده  کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای تماس سریع کارشناسان ما و مشاوره 100% رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید