مرکز تیونینگ خودرو رپنیک تنها نماینده رسمی محصولات اوراکال – kpmf در ایران

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وبلاگ

سرامیک بدنه خودرو (Ceramic) با کیفیت در بهترین مرکز تهران

سراميك كردن ماشين چيست

فهرست مطالب

برای تماس سریع کارشناسان ما و مشاوره 100% رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

آیا نانو سرامیک بدنه واقعا کار میکند؟

آیا تا به حال به استفاده از پوشش سرامیک بدنه خودرو خود فکر کرده اید؟ آیا ادعاهای رایج در مورد قابلیت آن برای حفظ رنگ خودروی شما درست است؟ آیا بهتر از واکس و پولیش است؟ و آیا با توجه به قیمت آن واقعاً ارزشش را دارد؟ سرامیک خودرو در مرکز تهران چقدر هزینه بر خواهد بود؟

در صورت وجود این سوالات در ذهن ما متاسفانه باید گفت که وجود اطلاعات متناقض موجود در وب کمکی به حل این مساله نمی کند. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفته ایم آنها را یک بار برای همیشه پاک کنیم.

امروز، شما را به طور کامل با اصول پوشش سرامیک خودروها آشنا خواهیم کرد و خواهیم گفت که سرامیک خودرو چیست، چه مزایا و معایبی دارد، و در مقایسه با واکس و سایر جایگزین ها چطور عمل می کند.

سرامیک بدنه خودرو چیست؟

سرامیک خودرو چیست؟ | سرامیک خودرو در مرکز تهران

پوشش سرامیکی در واقع یک محلول پلیمری شیمیایی است که برای محافظت از رنگ خودرو در برابر آسیب خارجی به بدنه خودرو اعمال می شود. معمولاً به صورت دستی اجرا می شود و به این صورت عمل میکند که با رنگ اتومبیل شما ترکیب می شود و یک لایه حفاظتی آبگریز اضافی ایجاد می کند.یعنی به سادگی با یک پیوند شیمیایی و ایجاد یک لایه جدید، باعث می شود رنگ کارخانه خودرو مثل روز اول باقی می ماند.

سرامیک بدنه خودرو، در واقع، جایگزینی برای واکس است. قصد اصلی این است که از کثیفی وایجاد لکه بر روی رنگ بدنه خودرو و خراب شدن ان جلوگیری کنید.

این پوشش سرامیکی که گاهی اوقات نانو سرامیک خودرو نیز نامیده می شود، بسته به نوع پلیمر مورد استفاده، راه حلی دائمی یا نیمه دائمی برای نگرانی شماست. به دلیل خواص شیمیایی ذانو آن، در شرایط جوی معمولی مانند باران یا تابستان تجزیه نمی شودو پوششی مناسب برای باران های اسیدی به شمار می آید.

مزایای سرامیک بدنه خودرو:

سرامیک بدنه ی خودرو راه حل زیبایی است که به صورت مداوم به ما یاداوری میکند که به عنوان یک راه حل دائمی برای حل مشکل پوشش محافظتی رنگ خودرو حاظر است. پس لازم است چند دلیل بسیار مهم دیگر را هم در مورد این روش موثر بدانیم:

 1. محافظت در برابر اشعه های مضر UV | سرامیک خودرو در مرکز تهران

شاید در مواردی متوجه تاثیر شدید و ویرانگری که اشعه های مضر UV خورشید به رنگ ماشین شما وارد می کند شده باشید، یکی از جذاب ترین تاثیرات سرامیک بدنه خودرومحافظت از رنگ خودروی شما در برابر اکسید شدن است که از محو و کدر شدن رنگ خودرو شما جلوگیری می کند. پس اگر ماشین خود را بیرون پارک می کنید، این روش برای شما کاملاً حیاتی است.

 1. محافظت در برابر لکه های شیمیایی

لکه های شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی موجود در هوا یکی دیگر ازمخرب ترین آسیب های روزانه به ماشین شما است. نانو سرامیک بدنه خودرو از چسبیدن این آلاینده ها به رنگ جلوگیری می کند. متاسفانه با وجود افزایش میزان آلودگی هوا در شهرها، پوشش سرامیکی می تواند نجات دهنده ی بزرگی باشد.

 1. طبیعت آبگریز، سهولت در تمیز کردن

جذاب ترین کارایی نانو سرامیک بدنه خودرو میتواند این قابلیت باشد که شما را از کارواش رفتن های طولانی و پر هزینه بی نیاز میکند. زیرا رنگ خودرو شما به آسانی با کمی آب و یک دستمال مثل یک الماس خواهد درخشید.

به این دلیل که با رنگ ماشین شما ترکیب می شود و خاصیت دفع آب دارد. به طریقی تماشایی تمام کثیفی ها واثر لکه های آب و باران را از بین می برد. یعنی به سادگی یک شستشوی سریع شما یک ماشین بی لک و درخشان خواهید داشت.

 1. براق مانند الماس | سرامیک خودرو در مرکز تهران

براق بودن منحصر به فرد نانو سرامیک بدنه خودرو علاوه بر ایجاد حس تمیزی و جذابیت رنگ بدنه خودرو شما باعث میشودزیبایی رنگ اصلی خودرو شکوفا شود و زیبایی اصلی خود را جلوه گر کند.

حال که مزایای قوف العاده ی نانو سرامیک بدنه خودرو را بر شمردیم به راحتی میتوان دلیل گرایش رو به افزایش مردم را نسبت به این خدمت موثر درک کرد، اما هنوز همه چیز را نمیدانیم، ما اینجاییم که راجع به شایعاتی که در مورد نانو سرامیک خودرو شنیده اید پاسخی نهایی و تمام کننده بدهیم.

کاور بدنه خودرو در تهران

معایب پوشش نانو سرامیک خودرو چیست؟ | سرامیک خودرو در مرکز تهران

این تکنولوژی تقریباً توانسته نیازهای سلیقه‌ های مختلفی را رفع کند. باوجود طیف گسترده خدمات سرامیک نانو خودرو، از سرامیک خودروهای لوکس میلیاردی گرفته تا سرامیک خودروهای مدل ایرانی. سوال اینجاست، آیا واقعاً این انتخاب بی‌عیب و نقص است؟ ایا آسیبی به رنگ بدنه ماشین وارد نمی‌کند؟ در این بخش این مطلب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • محافظت در برابر انواع خط و خش و علائم چرخش

 

پوشش سرامیکی ماشین شما را در برابر تهدیدات معمول تصادفات  و اتفاقات خاص محافظت نمی کند، باید بدانید که با وجود تاثیرات محافظتی خوب، نانو سرامیک بدنه خودرو قرار نیست به صورت معجزاه اسایی از ایجات تمام اثاری مثل  خراش، اثر رد چرخش و یا تراشه سنگ جلوگیری کند. باید دانست نانو سرامیک بدنه خودرو حتی با وجود خواص ترکیبی آن، هنوز ویژگی های رنگ را حفظ کرده است. به همین دلیل است که نمیتوانید انتضار داشته باشید مانند یک سپر دفاعی همه کاره عمل کند. پس اگر اولویت شما حفاظت از بدنه است بهتر است از ppf ها استفاده کنید.

 

 • شرایط اب و هوا در طول عمر نانو سرامیک بدنه خودرو موثر است

با این که این ماده مقاومت خوبی دارد اما امکان دارد در آب‌ وهوای خیلی گرم و خشک که حرارت بدنه را بسیار بالا می‌برد باعث میشود این پوشش محافظتی از بین برود و حتی در دما های بسیار بالا باعث تخریب رنگ خودرو شما شود.

همچنین اجرای سرامیک بدنه خودرو در شهرهای پرباران مثل شهرهای شمالی محدودیت‌هایی دارد که این عوامل شما را موظف می‌کند قبل از انجام این روش با یک متخصص ماهر مشورت کنید تا تمام شرایط محیطی و اب و هوایی را به خوبی برسی کنید.

 • حذف کامل نیاز رفتن به کارواش

عده‌ای به‌ اشتباه فکر می‌کنند انجام سرامیک خودرو انها را از  ایجاد هر کونه لکه ای بر روی ماشین خلاص میکند، باید بدانید که نانو سرامیک بدنه خودرو نمی تواند از شر لکه های آبی که در نتیجه باران یا پاشش اب ایجاد می شود خلاص شود، وشما هر از گاهی باید شستشویی سطحی انجام دهید.

 

در مورد انتخاب نهایی خود مطمئن نیستید؟ – سرامیک خودرو در مرکز تهران

این موارد حتما به شما در انتخاب راه حل برای محافظت از رنگ خودرو کمک خواهد کرد.

ماندگاری سرامیک بدنه خودرو

ماندگاری پوشش سرامیکی بدنه خودرو چقدر است؟

بازه‌ی زمانی ماندگاری سرامیک بدنه ماشین به عوامل گوناگونی وابسته است ولی به طور معمول بین یک تا سه سال تخمین زده می‌شود و به عوامل مختلفی مثل:

 • نوع محلولی که در زمان نصب از ان استفاده می‌شود
 • جنس مواد سرامیکی که متخصص برای خودرو شما انتخاب می کند.
 • نحوه‌ی نگهداری صاحب خودرو.

بستگی دارد. و لازم است بدانید، چندین نوع محلول متفاوت و نانو سرامیک در بازار موجود هستند که درجه‌ی کیفی ان‌ها، یکی از عوامل عمر طولانی مدت سرامیک بدنه ماشین‌ها هستند.

انواع سراميك بدنه اتومبیل | سرامیک خودرو در مرکز تهران

سرامیک بدنه ماشین چند نوع متفاوت از نظر جنس، ضخامت، طرح و قیمت دارد که در این بخش آن‌ها را برشمرده‌ایم:

سرامیک پلیمری بدنه خودرو

این نوع از سرامیک بدنه خودرو جزئی از رنگ بدنه خودرو محسوب می‌شود و به همین دلیل به آسانی نمی‌توان ان را از بدنه جدا یا پاک کرد.

سرامیک کوارتزی

نوع دیگر سرامیک بدنه خودرو، سرامیک کوارتزی است. این سرامیک مقاومت بسیار زیادی در برابر خط و خش داشته  و ماندگاری طولانی مدت و همچنین زیبایی بخشی فوق العاده به بدنه خوردو می‌بخشد که این امر دال بر محبوبیت این نوع سرامیک به حساب می‌اید.

سرامیک هیبریدی

جالب است بدانید که حاصل ترکیب دو نوع سرامیک بالایی، محصول فوق العاده‌ای به نام سرامیک هیبریدی تولید کرده است. این نوع سرامیک در عین ظریف و نازک بودن، بسیار مقاوم و ماندگار است و یک لایه ‌ی محافظتی خیل عالی در

جهت جلوگیری از خط و خش محسوب می‌شود.

 

محاسبه هزینه نانو سرامیک

دوستان همان طور که در این مقاله مطالعه کردید پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو انواع متفاوتی دارد. و مسلما بنا به نوع انتخاب شما قیمت‌ها برآورد می‌شود. مورد بعدی که بررسی می‌شود مدل ماشین شماست. ابعاد و سایز بدنه ماشین و همچنین انحناهای طبیعی خودرو ملاک بعدی قیمت است. برای مثال سرامیک ماشین 206 با سرامیک ماشین 207 متفاوت است. چون این دو به لحاظ ابعادی و طراحی باهم متفاوت هستند. یا مثلا هزینه سرامیک خودرو کوییک در مقایسه با سرامیک خودرو 405 متفاوت خواهد بود.

شما برای سرامیک بدنه خودرو در مرکز تهران تنها کافیست با خیال آسوده و اطمینان کامل به مرکز سرامیک بدنه رپنیک مراجعه کنید و خودرو خود را به دستان هنرمند و ماهر کادر حاضر در انجا بسپارید.

آیا نحوه نگهداری خودرو در عمر سرامیک تاثیر می‌گذارد؟ | سرامیک خودرو در مرکز تهران

در پاسخ به این پرسش باید گفت بله. بعد از اطمینان از کیفیت عالی محصول و با تکیه بر تخصص نصاب ان،  نحوه و روش نگهداری صاحب خودرو نیز در طولانی کردن بازه‌ی عمر سرامیک بدنه خودرو نقش مهمی دارد.

برای شستشو بدنه خودرویی که سرامیک شده حتما باید از شامپوهای مخصوص که اسیدی نیستند استفاده کنید و همچنین برای خشک کردن بدنه حتما از پارچه‌های نرم و حوله‌ای یا مخمل استفاده کنید تا مانع بروز خش‌های ظریف روی سطح شوید.

پس از اینکه خودرو خود را سرامیک کردید باید مراقب باشید خط و خش عمیق یا ضربه به ان وارد نکنید چون این لایه‌ی محافظتی نمی‌تواند مانع خطوط یا ظربات عمیق باشد.

سرامیک رنگ خودرو، تیغ دو لبه‌ای است در دست افراد آماتور!

باید مراقب بدنه خودروی خود باشید. امروزه با وجود دسترسی‌های اینترنتی گسترده، آموزش نانو سرامیک بدنه ماشین را در هر رسانه‌ای می‌توانید پیدا کنید وهر کسی می‌تواند ادعا کند که انجام این کار را بلد است.  ولی یادگیری پوشش سرامیکی خودرو به این سادگی‌ها نیست و از آن دست خدمات کاملاً حرفه‌ای به حساب می‌آید.

گرچه ماده‌ی اصلی نانو سرامیک به ‌راحتی در دسترس عموم افراد است اما شما پیش از استفاده از مواد نانو سرامیک خودرو باید حتماً یک زیرسازی خوب و بی‌نقص برای خودرو انجام داده باشید که این مورد نیازمند مهارت و تجربه کافی است. چرا که اگر به درستی صورت نگیرد، یعنی حباب‌های زیر کار به خوبی مهرنشود یا محلول‌ها با غلظت نامناسب ترکیب شوند، ممکن است به رنگ بدنه آسیب وارد کند. متاسفانه تعداد افرادی که بعد از انجام سرامیک خودرو به دست افراد آماتور اظهار پشیمانی داشته‌اند کم نیست.

گروه متخصصین ما ارائه خدمات تخصصی سرامیک خودرو در مرکز تهران را تضمین خواهد کرد، ما به خوبی می دانیم که اگر این کار به ‌درستی و با رعایت چند نکته کلیدی و مهم صورت نگیرد نه تنها نمی‌تواند به حفاظت بدنه و زیبایی خودرو شما کمک کند بلکه نتیجه‌ی کاملاً عکس در پی آن خواهد بود..

بهترین زمان سرامیککردن بدنه خودرو!

شما می‌توانید هر زمانی که اراده کردید اقدام به اجرای سرامیک بدنه خودرو خود کنید. اما مثل همه کارهای دیگر یک بازه‌ی طلایی برای انجام این کار وجود دارد. در فصل زمستان به علت بارش زیاد، بروز پدیده‌ی وارونگی هوا و در پس آن آلودگی هوا و معلق شدن ذرات غبار و الاینده‌ها، و باران‌‌های اسیدی مسلما بدنه خودروها دچار آسیب‌هایی می‌شوند و رنگ بدنه ممکن است تخریب شود.

نتیجه‌ی تکرار چندین ‌باره این واکنش ‌ها، تخریب رنگ خودرو و بروز لکه‌هایی رو سطح و بدنه ماشین است. برای حل این مشکل نیاز به پولیش خودرو و یا اقداماتی مثل کاور و سرامیک خودرو پیدا خواهید کرد. پس چه بهتر است قبل از اینکه این آسیب‌ها پدیدار شوند و تا زمانی که بدنه خودرو شما نو و تمییز است، این کار را انجام دهید تا محافظت بدنه ماشین خود را تضمین کنید.

اگر هم این حوادث رخ داده‌اند باید حتما قبل از انجام نانوسرایمک تمام معایب را رفع و رجوع کنید تا مشکلی برای ظاهر و زیبایی و مهم‌تر برای رنگ بدنه پیش نیاید.

آیا نانو سرامیک فقط مناسب بدنه است؟

نانوسرامیک یک خاصیت بارز دارد، آن هم آب‌گریز بودن است. اغلب از نانو سرامیک برای بدنه خودرو استفاده می‌شود ولی این تکنولوژی برای شیشه‌ی خودرو هم بسیار کارآمد است. با توجه به ویژگی جالب ضد اب بودن برای جلوگیری از لک شدن و بخار کردن شیشه‌ها به خصوص در فصول سرما می‌توان از نانوسرامیک برای شیشه نیز بهره برد.

 

تفاوت سرامیک بدنه و کاور بدنه خودرو | رنگ سرامیکی ماشین

استفاده از کاور خودرو با نوارفیلم‌های وینیل یا کاورهای از جنس اورتان (یک نوع ماده شیمیایی به شکل مایع که ویسکوز بی رنگ تا زرد تیره است) یکی دیگر از روش‌هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال  قرار می‌گیرد. هرچند این  کاور تا حدودی مقاومت در برابر خط و خش  و تشعشعات خورشیدی(uv) را برای بدنه خودروی شما تأمین می‌کند و در برخی ویژگی ها مشابه روکش نانو خودرو هستند اما نباید این دو را باهم اشتباه گرفت. اجرای سرامیک بدنه خودرو و کاور بدنه ماشین تفاوت‌هایی دارد که باید به آن توجه داشته باشید.

 • هزینه‌ی کاور خودرو به مراتب بیشتر از هزینه پوشش نانو سرامیک خواهد بود.
 • نانوسرامیک ماشین به دلیل تنوع رنگی بیشتر مورد استقبال کسانی قرارگرفته‌اند که تمایل دارند رنگ خودرو و ظاهر خودروی خود را عوض کنند و تا حدودی به حفاظت از بدنه نیز بپردازند.
 • هیدروفوبیک بودن یا همان خاصیت آبگریزی بدنه ماشین درسرامیک کردن خودرو است که این خاصیت در کاور بدنه وجود ندارد.
 • نکته بسیار مهم و اساسی این است که کاور در واقع پوششی از جنس پلاستیک است که روی رنگ می‌چسبد. حالا اگر در اثر آسیب به کاور مجبور به برداشتن آن از روی بدنه شدید امکان دارد رنگ اصلی بدنه به‌شدت آسیب ببیند
 • برخی از کاورها پس از استفاده دچار کمی تغییر رنگ می‌شوند  البته که این مستقیماً به مرغوب بودن جنس کاور منتخب شما بستگی دارد. ولی نانوسرامیک بدنه کمتر دچار این مشکل می‌شود
 • جنس کاورها ضخیم‌تر از پوشش نانو سرامیک‌ها هستند. ولی نانوسرامیک بدنه با وجود ظرافت، از مقاومت بالاتری برخوردار است.

اقدامات بعد از انجام سرامیک کردن بدنه خودرو

 • اگر قصد شستشوی خوردو را در منزل یا کارواش دارید ازشوینده‌ها و شامپوهای مخصوص سرایمک استفاده کنید که نه خاصیت اسیدی داشته باشند و نه خاصیت قلیایی شدید و به سرامیک اسیب وارد نکنند
 • بعد از شستشو رطوبت و خیسی که باقی مانده است  روی سطح را با یک حوله نرم کاملاً خشک‌ کنید تا از ایجاد لک روی بدنه جلوگیری شود.
 • هرچه بیشتر بدنه خودرو تحت تاثیر تابش مستقیم نور خورشید و باران به ویژه باران‌های اسیدی که در فصل سرما در شهرهای الوده می‌بارد قرار بگیرد عمر ان کاهش می یابد.
 • باید بدانید پوشش سرامیک شیشه و بدنه‌ ی خودرو هم با اینکه ماندگاری و عمربالایی دارد برای اینکه بازده مناسب‌تری داشته باشد، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. در نتیجه بعد از انجام نانو سرامیک خودرو به این نکات دقت کنید.

کاور بدنه ماشین با کیفیت

چطور اجازه ندهیم در اجرای سرامیک بدنه خودرو فریب نخوریم؟

اصطلاح  h9در صنعت سرامیک کردن بدنه خودرو (مراقبت از خودروها) با مقیاس سختی در ارتباط است.  در این رابطه دو مقیاس سختی داریم که یکی از انها  Mohs برای مواد معدنی است و دیگری PH به ‌معنای مقیاس سختی مداد است. بله درست خواندید همان اصطلاحی که برای خرید مداد سیاه با کیفیت و مناسب طراحی به کار می‌بریم. ۹H یک نوع درجه سختی است که از مقیاس سختی مداد (Pencil Hardness) گرفته شده است. برای نمونه درجه سختی الماس ۱۰H است. در نتیجه برای خراشیدن و به‌جا ماندن روی یک سطح با روکش ۹H به یک الماس نیاز داریم که از ان سخت‌تر باشد. اکنون اگر این موضوع در پوشش سرامیک خودرو به‌ کار برده شود، به‌ منظور سنجش سختی و میزان استقامت آن است. تنها راه از بین بردن درجه سختی ۹H ساییدن آن است. پس می‌توان گفت از مقاومت بالایی برخوردار است.
در نظر داشته باشید که اگر روی مدل و برندی از سرامیک خودرو اعدادی بالاتر از ۹ برای سختی آن درج شده بود، برای مثال ۱۵H یا ۱۸H، فقط برای فریب‌دادن خریدار است. بالاترین میزان درجه سختی که می‌توان به سرامیک خودرو نسبت داد، ۹H است. به قطع می‌توان گفت همه تولیدکننده‌های این عرصه (سرامیک خودرو) می‌دانند که سختی بالاتر از ۹ می‌تواند به سطح رنگ بدنه ماشین آسیب وارد کند. مثلا اگر فشار خارجی به بدنه و سطح خارجی ماشین وارد شود، کل رنگ بدنه ماشین ترک خواهد خورد. در نتیجه اساسا چیزی با عنوان پوشش سرامیک خودرو بالاتر از ۹H در بازار وجود ندارد و این تنها یک عدد درج‌ شده برای گران‌تر فروختن محصول به شماست.

بهترین مارک سرامیک بدنه خودرو

چندین برند متنوع سرامیک خودرو در بازار موجود هستند که محبوب‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • سرامیک خودرو diamond platکه از سایر رقبای هم نوع خود هزینه بیشتری در بر دارد.
 • نانو سرامیک هندلکس که انواع مقرون به صرفه‌تر به حساب می‌آیند.
 • پوشش سرامیک ماشین سوناکس sonax
 • سرامیک بدنه نانوتیس Nanotiss
 • نانو سرامیک خودرو فرگال fergal
 • و سرامیک بدنه ماشین راینوشیلدyenoshild

شما می‌توانید برای انتخاب بهترین سرامیک خودرو از مشاورین متخصص اجرای سرامیک بدنه خودرو در مرکز خدمات خودرو رپنیک مشاوره بگیرید.

کلام آخر

برای حفظ رنگ بدنه و جلوگیری از ایجاد خط و خش، روش جدیدی به نام نانو سرامیک بدنه خودرو به بازار امده است.

این روش شما را در واکس و پولیش بدنه بی‌نیاز کند.

البته که زیبایی دو چندانی نیز به بدنه می‌بخشد و با دارا بودن طرح‌ها و رنگ‌های مختلف شما را هیجان زده می‌کند. نکته‌ی مهم، انتخاب یک مرکز تخصصی و مورد اطمینان است.  شما باید بتوانید از قیمت‌ها و کیفیت محصولی که ارائه می‌دهند و مهم‌تر از همه مهارت نصاب‌ها خیال راحتی داشته باشید. ما در رپنیک به اعتماد شما احترام می‌گذاریم و با ارائه بهترین خدمات، رضایت شما را جلب می‌کنیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای تماس سریع کارشناسان ما و مشاوره 100% رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید